-
Komisja wystąpiła z wnioskiem do Dyrektora Instytutu Slawistyki PAN o zatrudnienie dr. Piotra Szatkowskiego na stanowisku adiunkta/adiunktki w Zakładzie Językoznawstwa IS PAN.
Rozwiń artykuł Protokół z posiedzenia komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko adiunkta/adiunktki w Zakładzie Językoznawstwa Instytutu Slawistyki PAN -
Komisja występuje z wnioskiem do Dyrektora Instytutu Slawistyki PAN o zatrudnienie na stanowisku adiunktki w ZBN w IS PAN dr Elżbiety Kwiecińskiej.
Rozwiń artykuł Protokół z posiedzenia komisji konkursowej do przeprowadzania konkursu na stanowisko adiunkta/adiunktki w Zakładzie Badań Narodowościowych Instytutu Slawistyki PAN -
Zawiadomienie o wyborze dyrektora
Instytutu Slawistyki PAN
z siedzibą przy ul. Bartoszewicza 1b, m. 17 00-337 Warszawa
Rozwiń artykuł Zawiadomienie o wyborze dyrektora Instytutu Slawistyki PAN
Na podstawie § 12 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 22 listopada 2010 r. w sprawie konkursu na stanowisko dyrektora instytutu naukowego Polskiej Akademii Nauk (Dz. U. z 2021. poz. 45 t.j.) uprzejmie informujemy, że Komisja Konkursowa do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Instytutu Slawistyki PAN z siedzibą przy ul. Bartoszewicza 1b, m. 17, 00-337 Warszawa w wyniku postępowania konkursowego uchwałą Nr 4/2023 z dnia 13 października 2023 r. wyłoniła kandydaturę dr hab. Ewy Golachowskiej, prof. IS PAN na stanowisko dyrektora Instytutu Slawistyki PAN z siedzibą przy ul. Bartoszewicza 1b, m. 17 00-337 Warszawa.
Zgodnie z rozstrzygnięciem konkursu, Prezes PAN z dniem 1 listopada 2023 r. powierzy dr hab. Ewie Golachowskiej, prof. IS PAN funkcję dyrektora Instytutu Slawistyki PAN z siedzibą przy ul. Bartoszewicza 1b, m. 17 w Warszawie na okres 4-letniej kadencji, tj. do dnia 31 października 2027 r. -
Informujemy, że w ramach grantu ERC StG Project – Recycling the German Ghosts. Resettlement Cultures in Poland, Czechia and Slovakia after 1945 (SPECTRAL RECYCLING), realizowanego w Instytucie Slawistyki PAN, odbył się konkurs na stanowisko asystenta(ki)/doktoranta(ki). Komisja konkursowa na podstawie oceny przesłanych dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej podjęła decyzję o zatrudnieniu mgr Magdaleny Bubík. Serdecznie gratulujemy.
Rozwiń artykuł Wyniki konkursu na stanowiska asystent(ka)/doktorant(ka) w grancie ERC StG Project – Recycling the German Ghosts. Resettlement Cultures in Poland, Czechia and Slovakia after 1945 (SPECTRAL RECYCLING) -
Komisja wystąpiła z wnioskiem do Dyrektora Instytutu Slawistyki PAN o zatrudnienie dr hab. Karoliny Bielenin-Lenczowskiej na stanowisku profesorki instytutu.
Rozwiń artykuł Wynik konkursu na stanowisko profesora/profesorki instytutu w Zakładzie Badań Narodowościowych IS PAN -
Do konkursu zgłosiły się 2 osoby:
1. dr Aleksandra Naróg
2. dr Kamila Łabno-HajdukKomisja do spraw procedury konkursowej w składzie:
dr Marcin Starnawski – Przewodniczący Komisji
dr hab. Nicole Dołowy-Rybińska, prof. IS PANdr hab. Piotr Forecki, prof. UAM
Rozwiń artykuł Wynik konkursu na stanowisko stanowisko post-doc w projekcie: „Społeczność żydowska w Polsce w następstwie kampanii antysemickiej lat 1967- 1968. Doświadczenia biograficzne, przemiany tożsamości i dynamika środowiskowa” z dnia 26 kwietnia 2023 r.
dr Anna Zawadzka
dr Olha Tkachenko - protokolantka -
W wyniku postępowania konkursowego na stanowisko adiunkta do Zakładu Literaturoznawstwa i Kulturoznawstwa zostanie zatrudniony pan dr Tymoteusz Król.
Rozwiń artykuł Wynik naboru na stanowisko adiunkta w Zakładzie Literaturoznawstwa i Kulturoznawstwa IS PAN -
Informujemy, że w ramach grantu ERC StG Project – Recycling the German Ghosts. Resettlement Cultures in Poland, Czechia and Slovakia after 1945 (SPECTRAL RECYCLING), realizowanego w Instytucie Slawistyki PAN, odbył się konkurs na dwa stanowiska badawcze. Komisja konkursowa na podstawie oceny przesłanych dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej podjęła decyzję o zatrudnieniu mgra Michala Korhela i mgr Kariny Hoření.
Serdecznie gratulujemy!
Rozwiń artykuł Wyniki konkursu na dwa stanowiska badawcze w grancie ERC StG Project – Recycling the German Ghosts. Resettlement Cultures in Poland, Czechia and Slovakia after 1945 (SPECTRAL RECYCLING) -
Do konkursu zgłosiła się: prof. dr hab. Alena Rudenka
Rozwiń artykuł Protokół z posiedzenia komisji konkursowej do przeprowadzania konkursu na stanowisko profesora/profesorki instytutu w Instytucie Slawistyki PAN z dnia 14 kwietnia 2022 r.
Komisja do spraw procedury konkursowej w składzie:
dr hab. Nicole Dołowy-Rybińska, prof. IS PAN - przewodnicząca Komisji
dr hab. Ewa Golachowska, prof. IS PAN
dr hab. Maksim Duškin, prof. IS PAN
po zapoznaniu się z przedstawionymi przez kandydatkę dokumentami i przeprowadzeniu
rozmowy kwalifikacyjnej, postanowiła przyznać następującą ilość punktów:
1. Za dorobek naukowy oraz działalność popularyzatorską - 30 punktów
2. Za doświadczenie organizacyjne, w tym umiejętność zdobywania funduszy na badania - 10 punktów
3. Za dydaktykę - 10 punktów
4. Za przedstawienie przez kandydata zamierzeń badawczych - 50 punktów
Ogółem 100 punktów.
Komisja wystąpiła z wnioskiem do Dyrektora Instytutu Slawistyki PAN o zatrudnienie prof. Aleny Rudenki na stanowisku profesorki instytutu w IS PAN. -
Protokół z posiedzenia komisji konkursowej do przeprowadzania konkursu
na stanowisko stanowisko post-doc w projekcie pt „Dokumenty i biurokracja w regionach poniemieckich: państwowotwórczość,
regulacja i kontrola w Polsce i Czechosłowacji (od lat 40.do 70. XX wieku)”
z dnia 31 stycznia 2022 r. .
Do II etapu konkursu przeszły 2 osoby:
1. dr Dorota Mackenzie
2. dr Izabela Mrzygłód
Komisja do spraw procedury konkursowej w składzie:
dr Karolina Ćwiek-Rogalska – przewodnicząca Komisji dr hab. Nicole Dołowy-Rybińska, prof. IS PAN
dr hab. Grażyna Szwat-Gyłybow, prof. IS PAN
dr hab. Robert Kulmiński, prof. UW
po zapoznaniu się z przedstawionymi przez kandydatki dokumentami i przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych, postanowiła przyznać następującą ilość punktów:
dr Dorota Mackenzie
1. Za dorobek naukowy oraz działalność popularyzatorską - 20 punktów
2. Za doświadczenie organizacyjne - 8 punktów
3. Za dydaktykę - 10 punktów
4. Za przedstawienie przez kandydata zamierzeń badawczych – 15 punktów Ogółem - 53 punkty
dr Izabela Mrzygłód
1. Za dorobek naukowy oraz działalność popularyzatorską - 30 punktów
2. Za doświadczenie organizacyjne - 10 punktów
3. Za dydaktykę - 10 punktów
4. Za przedstawienie przez kandydata zamierzeń badawczych - 45 punktów
Ogółem - 95 punktów
Komisja wystąpiła z wnioskiem do Dyrektorki Instytutu Slawistyki PAN o zatrudnienie na stanowisku post-doc dr Izabeli Mrzygłód.
-
Informujemy, że w ramach projektu Sonata Narodowego Centrum Nauki pt. „Społeczność żydowska w Polsce w następstwie kampanii antysemickiej lat 1967–1968. Doświadczenia biograficzne, przemiany tożsamości i dynamika środowiskowa”, nr 2020/39/D/HS3/02028, realizowanego w Instytucie Slawistyki PAN, odbył się konkurs na stanowisko post-doc. Komisja konkursowa na podstawie oceny przesłanych dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej podjęła decyzję o zatrudnieniu na tym stanowisku dr Kornelię Sobczak.
Rozwiń artykuł Wyniki konkursu na stanowisko post-doc w projekcie pt. „Społeczność żydowska w Polsce w następstwie kampanii antysemickiej lat 1967–1968. Doświadczenia biograficzne, przemiany tożsamości i dynamika środowiskowa” -
Protokół
Rozwiń artykuł Wynik naboru w ramach konkursu na stanowisko adiunkta
z posiedzenia komisji konkursowej do przeprowadzania konkursu na stanowisko adiunkta w IS PAN
z dnia 18 listopada 2021 r. -
Protokół
Rozwiń artykuł Wynik naboru w ramach konkursu na asystenta lub adiunkta w Zakładzie Badań Narodowościowych
Z posiedzenia komisji konkursowej do przeprowadzania konkursu
na stanowisko asystenta lub adiunkta w Zakładzie Badań Narodowościowych IS PAN
z dnia 18 listopada 2021 r. -
W wyniku konkursu na stanowisku adiunkta w Zakładzie Językoznawstwa w Poznaniu zostanie zatrudniony dr Wojciech Jasiński.
Rozwiń artykuł Wynik konkursu na stanowisko asystenta/adiunkta w Zakładzie Językoznawstwa w Poznaniu -
Informujemy, że w ramach projektu Sonat Bis Narodowego Centrum Nauki pt. „Różnorodność językowa w Polsce: języki kolateralne, działania na rzecz języków i konceptualizacja tożsamości zbiorowej”, nr 2020/38/E/HS2/00006, realizowanego w Instytucie Slawistyki PAN, odbył się konkurs na dwa stanowiska stypendystów-doktorantów / stypendystek-doktorantek. Komisja konkursowa na podstawie oceny przesłanych dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej podjęła decyzję o zatrudnieniu na tych stanowiskach Kamila Czaińskiego oraz Andrzeja Żaka. Serdecznie gratulujemy.
Rozwiń artykuł Wyniki konkursu na dwa stanowiska stypendystów-doktorantów / stypendystek-doktorantek w projekcie pt. „Różnorodność językowa w Polsce: języki kolateralne, działania na rzecz języków i konceptualizacja tożsamości zbiorowej” -
Protokół z posiedzenia komisji konkursowej do przeprowadzania konkursu
Rozwiń artykuł Wynik naboru w ramach konkursu na stanowisko badacza-wykonawcy w grancie dr. Roberta Borgesa
na stanowisko badacza-wykonawcy w grancie dr. Roberta Borgesa
z dnia 21 maja 2021 -
Protokół
z I etapu rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko post-doc w projekcie pt. „Różnorodność językowa w Polsce: języki kolateralne, działania na rzecz języków i konceptualizacja tożsamości zbiorowej” z dnia 7 kwietnia 2021 r.
Rozwiń artykuł Wynik naboru na stanowisko post-doc w projekcie pt. „Różnorodność językowa w Polsce: języki kolateralne, działania na rzecz języków i konceptualizacja tożsamości zbiorowej” -
Protokół z posiedzenia komisji konkursowej do przeprowadzania konkursu na stanowisko adiunkta z dnia 30.11.2020
Do konkursu zgłosili się kandydaci:
Dr Robert Borges
Dr Iwa Kołodziejska
Dr Katarzyna Taczyńska
Dr Monika Woźniak
Komisja do spraw procedury konkursowej w składzie:
1) dr hab. Nicole Dołowy-Rybińska, prof. IS PAN – przewodnicząca Komisji
2) dr hab. Grażyna Szwat-Gyłybowa, prof. IS PAN – członkini Komisji
3) dr hab. Ewa Golachowska, prof. IS PAN – członkini Komisji
4) dr hab. Maksim Duszkin, prof. IS PAN – członek Komisji
5) dr Ewa Wróblewska-Trochimiuk – ekspertka (głos doradczy)
6) dr Karolina Ćwiek-Rogalska – ekspertka (głos doradczy)
-
Informujemy, że w ramach projektu Opus Narodowego Centrum Nauki pt. „Ciało i dusza narodu. Wątki volkistowskie we wczesnej polskiej myśli narodowo-demokratycznej (1895-1918)”, nr 2018/31/B/HS3/00915, realizowanego w Instytucie Slawistyki PAN, odbył się konkurs na stanowisko stypendysty. Komisja konkursowa na podstawie oceny przesłanych dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej podjęła decyzję o przyznaniu stypendium NCN pani Michalinie Augusiak.
Rozwiń artykuł Wyniki konkursu na stanowisko stypendysty w projekcie pt. „Ciało i dusza narodu. Wątki volkistowskie we wczesnej polskiej myśli narodowo-demokratycznej (1895-1918)” -
Protokół z posiedzenia komisji konkursowej do przeprowadzania konkursu na stanowisko adiunkta z dnia 16.11.2020
Do konkursu zgłosiła się:
Dr Katarzyna Roman-RawskaKomisja do spraw procedury konkursowej w składzie:
Rozwiń artykuł Wynik naboru w ramach konkursu na stanowisko adiunkta w Zakładzie Literaturoznawstwa i Kulturoznawstwa
1. dr hab. Nicole Dołowy-Rybińska, prof. IS PAN
2. dr hab. Grażyna Szwat-Gyłybowa, prof. IS PAN
3. dr hab. Joanna Roszak, prof. IS PAN