BIP Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk

Oferta pracy – pracownik/pracowniczka ds. promocji IS PAN (rzecznik/rzeczniczka prasowa IS PAN)

Wymagania
wykształcenie wyższe w dziedzinie nauk humanistycznych lub nauk społecznych
doskonała znajomość języka polskiego oraz języka angielskiego w mowie i piśmie
umiejętność tworzenia i realizacji krótko- i długoterminowych planów współpracy z mediami
znajomość rynku medialnego w Polsce
doświadczenie w pisaniu i redagowaniu informacji prasowych
dobra znajomość narzędzi PR i umiejętność wykorzystywania ich w praktyce
doświadczenie w prowadzeniu profili i fanpage’y instytucji w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram)
znajomość ustawy Prawo prasowe
wysoka kultura osobista, swoboda wypowiedzi i wystąpień publicznych, wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne

Mile widziane
ogólna orientacja w przepisach prawa autorskiego i praw pokrewnych oraz o dostępie do informacji publicznej
doświadczenie w pracy redaktorskiej

Obowiązki
planowanie i koordynacja działań promocyjnych IS PAN
opracowywanie i realizacja strategii komunikacji medialnej IS PAN
budowanie i utrzymywanie stałych relacji z przedstawicielami mediów,
przygotowywanie materiałów (m.in. informacji prasowych) do rozpowszechnienia w środkach masowego przekazu, w tym mediach społecznościowych, redagowanie materiałów przekazywanych mediom
inicjowanie kontaktów oraz odpowiadanie na zapotrzebowanie zgłaszane przez dziennikarzy
organizacja i prowadzenie konferencji prasowych, briefingów, wydarzeń okolicznościowych i spotkań z mediami pod względem logistycznym i merytorycznym
prowadzenie monitoringu mediów krajowych i zagranicznych oraz reagowanie na zaistniałe wydarzenia medialne oraz zapytania od mediów
pozyskiwanie patronatów medialnych

Terminy
Zgłoszenia wraz z CV i listem motywacyjnym prosimy przesłać na adres sekretariat@ispan.waw.pl do dnia 31 stycznia 2023 r.
Planowany termin zatrudnienia: 01 marca 2023 r.
Forma zatrudnienia: UMOWA ZLECENIE
Oferujemy stabilną pracę w przyjaznym środowisku naukowym z możliwością rozwoju zawodowego.

Zastrzegamy sobie prawo udzielenia odpowiedzi tylko wybranym kandydatom i kandydatkom. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniach 10-20 lutego 2023 r.
Prosimy dołączyć klauzulę o następującej treści: „Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w kwestionariuszu osobowym, zwanym CV, dla potrzeb aktualnej i przyszłych rekrutacji.”

Data wytworzenia: 2022-11-27 Autor: Dyrektor - Anna Zielińska Data publikacji: 2022-11-28 11:40 Osoba udostępniająca na stronie: Katarzyna Sosnowska-Gizińska Data ostatniej modyfikacji: 2023-03-15 Osoba modyfikująca: Katarzyna Sosnowska-Gizińska
Podmiot udostępniający informacje: BIP Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk Data stworzenia : 2019-01-02 11:40 Autor : Artur Juźwik Data publikacji : 2019-01-02 11:40 Osoba udostępniająca na stronie : Data ostatniej modyfikacji : 2024-02-26 11:26 Osoba modyfikująca : Katarzyna Sosnowska-Gizińska