BIP Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk

Oferta pracy - Pracownik inżynieryjno-techniczny - PLLuM

Typ projektu: dotacja celowa z Ministerstwa Cyfryzacji, projekt PLLuM

Okres i forma zatrudnienia: 4 miesiące, umowa o pracę, 1/2 etatu
Termin składania dokumentów: 26.07.2024

Opis zadań

Zakres obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku:

  • anotacja danych o różnym stopniu złożoności na potrzeby korpusu do trenowania polskiego modelu językowego PLLuM,
  • tworzenie zbioru instrukcji do jego dostrajania,
  • korekta danych.

Wymagania

Kandydaci muszą posiadać kwalifikacje:

  • wykształcenie formalne w zakresie językoznawstwa lub pokrewne, potwierdzone uzyskaniem tytułu magistra lub stopnia doktora,
  • wcześniejsze doświadczenie w anotacji i/lub korekcie danych tekstowych.

Mile widziana

  • aktualna wiedza z zakresu lingwistyki korpusowej, przetwarzania języka naturalnego.

Wymagane dokumenty

  1. podanie o zatrudnienie do pracy (list motywacyjny), w którym należy zawrzeć formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji w Instytucie Slawistyki Polskiej Akademii Nauk.”,
  2. życiorys naukowy wraz z listą publikacji.

Termin i miejsce składania dokumentów

26.07.2024. Sekretariat IS PAN w Warszawie przy ul. Stefana Jaracza 1 (V piętro) lub pocztą elektroniczną w plikach pdf na adres: sekretariat@ispan.edu.pl z dopiskiem „Anotator/anotatorka w projekcie PLLuM”.

Data wytworzenia: 2024-07-11 Autor: Dyrektor - Ewa Golachowska Data publikacji: 2024-07-11 09:01 Osoba udostępniająca na stronie: Katarzyna Sosnowska-Gizińska Data ostatniej modyfikacji: 2024-07-17 Osoba modyfikująca: Katarzyna Sosnowska-Gizińska
Podmiot udostępniający informacje: BIP Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk Data stworzenia : 2019-01-02 11:40 Autor : Artur Juźwik Data publikacji : 2019-01-02 11:40 Osoba udostępniająca na stronie : Data ostatniej modyfikacji : 2024-02-26 11:26 Osoba modyfikująca : Katarzyna Sosnowska-Gizińska