BIP Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk

Oferta pracy – pracownik/pracowniczka ds. promocji IS PAN

Wymagania

  • wykształcenie wyższe w dziedzinie nauk humanistycznych lub nauk społecznych;
  • doskonała znajomość języka polskiego oraz języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • umiejętność tworzenia i realizacji krótko- i długoterminowych planów współpracy z mediami;
  • znajomość rynku medialnego w Polsce;
  • doświadczenie w pisaniu i redagowaniu informacji prasowych;
  • dobra znajomość narzędzi PR i umiejętność wykorzystywania ich w praktyce;
  • doświadczenie w prowadzeniu profili i fanpage’y instytucji w mediach społecznościowych (Facebook, X, Instagram);
  • znajomość ustawy Prawo prasowe;
  • wysoka kultura osobista, swoboda wypowiedzi i wystąpień publicznych, publiczne reprezentowanie IS PAN w zakresie określonym przez dyrektora/dyrektorkę IS PAN, wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne.

Mile widziane

  • ogólna orientacja w przepisach prawa autorskiego i praw pokrewnych oraz o dostępie do informacji publicznej;
  • doświadczenie w pracy redaktorskiej.

Obowiązki

  • planowanie i koordynacja działań promocyjnych IS PAN;
  • opracowywanie i realizacja strategii komunikacji medialnej IS PAN;
  • inicjowanie, budowanie i utrzymywanie stałych relacji z przedstawicielami mediów;
  • przygotowywanie materiałów (m.in. informacji prasowych) do rozpowszechnienia w środkach masowego przekazu, w tym mediach społecznościowych, redagowanie materiałów przekazywanych mediom;
  • organizacja i prowadzenie konferencji prasowych, briefingów, wydarzeń okolicznościowych i spotkań z mediami pod względem logistycznym i merytorycznym;
  • prowadzenie monitoringu mediów krajowych i zagranicznych oraz reagowanie na zaistniałe wydarzenia medialne oraz zapytania od mediów;
  • pozyskiwanie patronatów medialnych.

Terminy

  • zgłoszenia wraz z CV i listem motywacyjnym prosimy przesłać na adres sekretariat@ispan.edu.pl do dnia 31 stycznia 2024 r.;
  • planowany termin zatrudnienia: 1 marca 2024 r.

Forma zatrudnienia

  • umowa o pracę

Wynagrodzenie

  • od 5 265,00 zł do 6 840,00 zł brutto.

Oferujemy stabilną pracę w przyjaznym środowisku naukowym z możliwością rozwoju zawodowego.

Zastrzegamy sobie prawo udzielenia odpowiedzi tylko wybranym kandydatom i kandydatkom. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniach 10–20 lutego 2023 r.

Prosimy dołączyć klauzulę o następującej treści: „Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w kwestionariuszu osobowym, zwanym CV, dla potrzeb aktualnej i przyszłych rekrutacji.”

Data wytworzenia: 2024-01-11 Autor: Dyrektor - Ewa Golachowska Data publikacji: 2024-01-11 09:01 Osoba udostępniająca na stronie: Katarzyna Sosnowska-Gizińska Data ostatniej modyfikacji: 2024-01-16 Osoba modyfikująca: Katarzyna Sosnowska-Gizińska
Podmiot udostępniający informacje: BIP Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk Data stworzenia : 2019-01-02 11:40 Autor : Artur Juźwik Data publikacji : 2019-01-02 11:40 Osoba udostępniająca na stronie : Data ostatniej modyfikacji : 2024-02-26 11:26 Osoba modyfikująca : Katarzyna Sosnowska-Gizińska